Herman Vedel (f. København 1875, d. sst. 1948)
Interiør med en rygvendt kvinde, der læser avisen. Sign. monogram 1914. Olie på lærred. 49×41.
Proveniens: ABR auktion 497, 1987 nr. 479.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024
24 bud