2003/197
Giovanni Battista (f. 1858, d. 1925, italiensk maler)
Udsigt over en kyst fra en tilgroet pergola. Sign. G. Battista. Gouache på papir. Lysmål 55×70.
Enkelte mindre folder og krakeleringer. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag