884/173
Et par Gustavianeske prismelampetter af forgyldt bronze, hver med to lysarme behængt med prismer i kæder, støbt vædderhoveder samt profileret prismespyd. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 58. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Antikviteter, tæpper og varia, 27. februar 2019
Vurdering
Hammerslag