2250/239
Varmelåg af sterlingsølv, ovalt, side graveret med borgervåben for Sommerfeldt. Hugo Schaper, Berlin 20. årh.s begyndelse. Vægt 1635 g. H. 21 cm. L. 45 cm.
Pæn stand. Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser, indtryk og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. december 2022
Vurdering
Hammerslag