Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Autour de chute”. Sign. Alechinsky 1979, 1/60. Akvarel og akvatinteradering på Japan papir. Bladstørrelse 59,5×98,5.
Litteratur: “Litos Perpetra Pierre Alechinsky”, nr. 57, gengivet og omtalt s. 74.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
CoBrA, 13. december 2022