2116/539
Erik Hoppe (f. Ødis 1896, d. Kvam, Norge 1968)
Figurer i Søndermarken. Sign. Hoppe. Akvarel på papir. Bladstørrelse 51×63.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag