2132/170
N. P. Holbech (f. Atlanterhavet 1804, d. Karlshamn 1889)
Portræt af en herre i uniform dekoreret med Dannebrogsorden. Sign. monogram 1844. Olie på lærred. 31×25.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag