2414/123
Samling sparegrise af glaseret lertøj. Bornholm, 19. årh.s slutning, samt en Jais (Nielsen), stemplet Børnehjælpsdagen, 20. årh. L. 12–39 cm. (8)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre glasurafslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud