12038/​110

Henri Matisse (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)

Henri Matisse. Offset litografi efter tushtegning 1935. Trykt og udgivet 1936 i mappen Dessins de Henri Matisse, Edition Cahiers d'Art, Paris. Tryksign. og dateret. Motiv 20,5×26,5. Indrammet.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

1.400 DKK
1.350 DKK
1.300 DKK
1.250 DKK