2132/903
A. Jacobsen
Indskudsbord af teak med greb. Udført hos Poul Jacobsens Møbelfabrik. Model 8. H. 51. L. 80. B. 40.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Bordet er det største af tre indskudsborde.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud