2005/2008
Herrearmbåndsur af stål. Quartz værk med dato. Grå urskive med sølvfarvede visere og timemarkører. Integreret lænke af stål med foldespænde. Omkreds 18 cm. Urets b. 33 mm. 1980'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 29. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud