2103/74
Nyrokoko sybord af palisander på mørkbejdsede ben, rigt prydet med intarsia, opklappelig plade under hvilken ni rum. 19. årh. H. 68,5. B. 51,5. D. 37.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Antagelig senere sykasse. Nøgle medfølger. Rum med løst beslag. Nøglebeslag mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag