2048/289
Fransk kaminur af forgyldt bronze med plaketter af porcelæn dekoreret i guld og farver, skive af hvid emalje. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 38. B. 29. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud