Carl Neumann (f. København 1833, d. sst. 1891)
Sejlbåde og skibe ud for en kyst i månelys. Sign. C. N. Olie på lærred. 33×46.
Én mindre reparation/lap på bagsiden. Mindre krakeleringer samt mærke langs blændrammens kant. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024