2433/​915

Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen

Sofabord med stel af eg samt plade af teak, skråstivere med beslag af messing. Udført hos France & Søn. 1950–60'erne. H. 57. L. 125. B. 61

Litteratur: Mobilia no. 28, okt. 1957, s. 42.

Brugsslitage. Ridser og mærker, hovedsagligt på pladen.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

876266 1.500 DKK