1447/583
Jean René Gauguin (f. Paris 1881, d. København 1961)
Stående mand, ca. 1915–20. Usign. Patineret bronze. H. 37.
Enkelte ridser.
Moderne kunst og design, 18. november 2014
Vurdering
Hammerslag