1904/1674
Kinesisk kunstner, 20. årh.
Kinesisk scroll med fugle på blomstrende grene og poesi. Seglsigneret. Gouache på silke monteret på silke. Billedfelt 133×44 cm.
Aldersrelaterede spor. Tilføjet 20/12; Nogle knæk i papiret. Bagside med vandmærker/vandskader.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
36 bud