2416/39
Hvalrostand- - Odobenus Rosmarus. Vægt 1.602 g. L. 48 cm
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Boret hul og revne ud fra dette hul. Naturlige revner. For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud