2434/​830

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“Charlottenborg”. PH 6½-6 pendel med skærme af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. H. 50. Diam. 65.

Litteratur: “Tænd”, afb. s. 243.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

3.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

13 bud

Tidspunkt Byder Bud
817942 (Autobud) 2.200 DKK
802930 2.100 DKK
817942 (Autobud) 2.000 DKK
802930 1.950 DKK
817942 (Autobud) 1.900 DKK
802930 1.850 DKK
817942 (Autobud) 1.800 DKK
802930 1.750 DKK
817942 1.700 DKK
1163182 1.650 DKK
815067 1.600 DKK
1153505 1.550 DKK
802930 1.500 DKK