2144/104
Barok tobaksskab af grøn- og rødmalet træ, front med skuffe og fyldningslåge, bag hvilken hylde, dekoreret med blomster. 18. årh.s. slutning. H. 62. B. 60. D. 31.
Brugsslitage. Ridser, mærker og enkelte afskalninger. Senere bemaling. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag