Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. hhv. Rob. Jacobsen 1960, 5/50, samt Rob. Jacobsen 59, 41/59. To litografier i farver. Bladstørrelse 53×62 og 50×65. Uindrammede. (2)
Mindre folder og nogle få pletter/håndteringsmærker.
Kunst, antikviteter & design, 16. januar 2020