2204/​25

O. A. Hermansen (f. Frederiksberg 1849, d. sst. 1897)

“En Bouket Roser og andre Blomster i en Vase”. Sign. monogram 1888. Olie på lærred. 75×53.

Udstillet: Charlottenborg 1889 nr. 526.

Lærred bør strammes let op. Retoucheringer. Mindre krakeleringer og minimale afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022

Vur­dering

25.000–30.000 DKK

Hammerslag