2003/872
Carl-Harry Stålhane (f. 1920, d. 1990)
To vaser samt skål af stentøj, dekoreret med blåbrun glasur. Sign. CHS. Udført hos Rörstrand. H. 5,5–17,5. (3)
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud