2048/936
Art deco
Et par lænestole med stel af bejdset bøg. Sæde og ryg betrukket med sort skai. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skai med pletter, smuds og mindre krakeleringer.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag