1927/36
Barne gyngestol af sortmalet træ, kopstykke dekoreret med sceneri fra Dansk Vestindien. 19. årh.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Senere betræk hvorunder rørflet.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag