2437/288
Sophus Jürgensen (f. Roskilde 1873, d. 1958)
Parti fra efterårsskov. Sign. S.J 15/11–1914. Olie på lærred. 34×52.
Trykmærke midt på lærredet. Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag