2115/116
Muslingeformet bonboniere af sølv, indvendigt forgyldt, opsat på kugleben. København, 1894. Vægt ca. 370 g. H. 10. L. 13,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Låg med minimal bule.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud