2440/​1136

A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)

Smykkesæt af forgyldt sølv bestående af to brocher og et par øreclips prydet med hvid emalje. Broche B. 5,1–6,5 cm. L. 3,5 cm. Øreclips diam. 25 mm. (4)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Danske mestre, 2. oktober 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag