2004/157
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Kystparti badet i eftermiddagssol. Sign. C. Milton Jensen 1909. Olie på lærred. 71×95.
Enkelte mindre retoucheringer. Områder med minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud