2226/752
Svensk design
Håndvævet tæppe af uld i fladvævet rölakanteknik. Geometrisk mønster i lyserøde nuancer. Usign. L. 205. B. 144.
Mindre slitage. Frynser med mindre smuds.
Moderne kunst og design, 28. juni 2022
Vurdering
Hammerslag