2139/1006
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Trearmet kandelaber af lertøj i form af rytter til hest, dekoreret med blå glasur. Sign. monogram 71. L. 21. H. 62,5.
Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud