2039/249
Alfred Olsen (f. Fejø 1854, d. København 1932)
Et grundstødt skib ud for et fyrtårn på en klippekyst. Sign. Alfred Olsen 86. Olie på lærred. 31×59.
Afskalninger og mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud