Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Intruder”, 2007. Sign. med titel og årstal på bagsiden. Olie på lærred. 159×159.
Udstillet: “Michael Kvium - European Intruder”, Galleri Faurschou, Beijing, Kina 2008. Proveniens: Galerie Faurschou, København. Proveniens: Privatsamling, Sverige. Erhvervet fra ovenstående, 2008.
Malerier, skulpturer og foto, 6. juni 2018