2005/606
Hans Due
Standerlampe af messing med brunlakeret fod og skærm af metal. Udført 1970erne hos Fog & Mørup. Maks. H. 147.
Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag