2005/​606

Hans Due

Standerlampe af messing med brunlakeret fod og skærm af metal. Udført 1970erne hos Fog & Mørup. Maks. H. 147.

Alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 28. januar 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK