1407/1739
Seks kinesiske famille rose tallerkener af porcelæn, dekorerede i farver med blomster og ornamentik. 19.-20. årh. Diam. 22,5–23. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag og revner.
Varia, 13. februar 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud