2448/147
Norsk etui af forgyldt sterlingsølv og indvendig forgyldt, dekoreret med lilla translucent emalje på guillocheret grund, omkranset af guirlande i guld. David Andersen, ca. 1900. Vægt 90 g. L. 8,3 cm.
Nogle ridser og mærker. Graveret indvendig.
Vurdering
900678 | ||
879475 |