1504/1730
Fad, skål, to bægre, sukkerskål, flødekande, askebæger og strødåse af sølv. Danmark 19. og 20. årh. Samt orientalsk skål af sølv, drevet med figurscenerier og ornamentik. Vægt i alt ca. 1320 gr. Strødåse H. 18. (9)
Mindre buler, ridser og mærker. Delvis graveret.
Varia, 22. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
10 bud