2438/957
Lauritz Hjorth, m.fl. (f. Rønne 1834, d. sst. 1912)
Fem dele stentøj, bestående af fire vaser samt bæger. Dekoreret med brune og rødlige glasurer. Delvist sign. H. 8–16,5. (5)
Almindelig brugsslitage.
Vurdering
327644 |