1921/1718
Replica velocipede af bemalet træ og jern, sadel af patineret læder. 20. årh.s sidste halvdel. H. 133. L. 200. B. 52.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Rust. Afskalninger. Enkelte fornyede reservedele og møtrikker.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag