1921/​1718

Replica velocipede af bemalet træ og jern, sadel af patineret læder. 20. årh.s sidste halvdel. H. 133. L. 200. B. 52.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Rust. Afskalninger. Enkelte fornyede reservedele og møtrikker.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag