1326/612
Søren Birk (f. Frederiksberg 1939, Kbh./Mols/Ærø,1964-)
Abstrakt landskab, Skjoldnæs, 1985. Usign; betegnet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 98×78.
Betegnet på bagsiden: Til Elmi's reception -4.9.1986. R og S - erhverv.
Moderne kunst og design, 25. juni 2013
Vurdering
Hammerslag