2440/​879

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“Koglen”. Pendel med lameller af kobber. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 60.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion
Kategori
Vur­dering

20.000 DKK

Solgt

Hammerslag

19.500 DKK  

12 bud

Tidspunkt Byder Bud
1167175 (Autobud) 19.500 DKK
908716 19.000 DKK
1167175 (Autobud) 18.500 DKK
908716 18.000 DKK
1167175 (Autobud) 17.500 DKK
908716 17.000 DKK
1167175 (Autobud) 16.500 DKK
908716 16.000 DKK
1167175 15.500 DKK
864665 15.000 DKK
1061942 14.500 DKK
900971 14.000 DKK