1717/​116
Vilhelm Bille: Marine med sejlskibe. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 40×65

Be­skriv­el­se

Marine med sejlskibe. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 40×65

Kunstner rettet 17.4.

Mindre afskalninger. Behov for rensning.

Ældre malerier og møbler, 24. april 2017

Ældre malerier

Kunstner

Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.150 kr.

Byder Tidspunkt Beløb
1.150 kr.
Autobud 1.100 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.