1717/116
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Marine med sejlskibe. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 40×65
Kunstner rettet 17.4.
Mindre afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 24. april 2017
Vurdering
Hammerslag