12022/177
Nyrokoko spillebord af mahogni, udklappelig plade, let svunge front og cabriole ben. 19. årh. H. 77. B. 86. D. 43/86.
Finer mangler indvendig ved beslag. Hvide misfarvingerpå planden. Alders-og bruggsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag