12022/​177

Nyrokoko spillebord af mahogni, udklappelig plade, let svunge front og cabriole ben. 19. årh. H. 77. B. 86. D. 43/86.

Finer mangler indvendig ved beslag. Hvide misfarvingerpå planden. Alders-og bruggsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK