1947/132
Et par vaseformede kandelabre af forgyldt metal og alabast, prydet med roser og bladværk, hanke i form af satyrhoveder. 19.-20. årh. H. 37. (2)
Enkelte mindre kanthak på alabast. Fremstår med alders- og brugsslitage. Stammer let skæve.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag