1749/2031
Herrearmbåndsur af guld og stål. Model Oyster Perpetual Datejust, ref. 16233. Chronometer certificeret værk med dato. Blå skive med guldfarvede visere og timemarkører. Lænke af guld og stål med foldespænde eftermonteret med initialerne PN. Omkreds 17 cm. Urets diameter 35 mm. 1991.
Original æske, ekstra foldespænde, rejseetui og chronometer attest fra Klarlund dateret 31/5–1991 medfølger.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med minimale alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 6. december 2017
Vurdering
Hammerslag
13 bud