2437/​20

Biedermeier sekretær af mahogni, front med skriveklap hvorbag skuffer og rum til opbevaring, herover skuffe og låge, nederste del med to skuffer samt blændskuffe, dekoreret med tandsnit og forgyldte monteringer. 19. årh.s. begyndelse. Berlin. H. 179. B. 95. D. 54.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Enkelte, mindre finérskader. Mindre mangler ved skuffegreb indeni.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

891016 4.200 DKK
1092330 4.000 DKK
891016 3.800 DKK
242732 3.600 DKK
891016 3.400 DKK
242732 3.200 DKK
891016 3.000 DKK