2431/​98

Fransk kaminur i kasse af imiteret skildpaddeskjold med indlægninger af messing i Boulle manér, prydet med monteringer af bronze. Urværk stemplet C.H. Paris for Charles Hour og JUST. Louis XV form. 20. årh.s begyndelse. H. 34

Pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Fra i Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?