2116/693
Jørgen Nash (f. Vejrum 1920, d. Örkeljunga 2004)
“Karnevalen”. Sign. Jørgen Nash 1980, 30/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 47×69.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud