Kurdisk gallery tæppe, Persien. Gentagelsesmønster med stiliserede blomster. 20. årh.s første halvdel. 162×410.
Bemærk venligst: Intet eftersyn lørdag 9. oktober. please note: No preview saturday 9th october.
Minimal slitage på kanter. Midte med enkelte reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021