2443/​750

Marc Lalique (f. Paris 1900, d. 1977)

“Rinceaux”. Vægspejl med ramme af spejlglas besat med stiliseret ornamentik af klart glas. Sign. Lalique. Formgivet 1950'erne. Udført ca. 1980/1990'erne. 86×65.

To hjørner med afslag - se venligst detaljefotos. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Selve spejlglasset med nogle misfarvninger.

I Lyngby
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?